Cukr a opět cukr

06.01.2015 16:20

Rohlík s nutelou, čaj se sirupem, sladké limonády, sušenky, bonbony.... Je opravdu potřeba tyto sladké věci stále hrnout do dětí plnými hrstmi a ještě se u toho tvářit, že pro ně děláme dobro, že jim to hrozně chutná... ?!?

 

Další článek potvrzující naši snahu ( spíše marnou, bohužel... ) o snížení množství cukru v jídelníčku dětí. Navíc opět vědecky podložené. 

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/357908-cukr-je-zlo-zaslouzi-si-pry-extra-dan.html

 

Už se nějaká z našich zdravotních pojištoven vrhne na opravdovou prevenci zdraví, nebo se stále budeme tvářit, že je vše v nejlepším pořádku? 

 

Jen na okraj - čerstvá informace ze včerejší přednášky ve Frant. Lázních prof. Racka, z FN Plzeň ( https://www.lfp.cuni.cz/pracovnik/93668622-racek.html): 

Počet diagnostikovaných diabetiků v ČR - 8 % populace ( před dvaceti lety to byly 4%), ale k tomu ještě nutno přidat 5 % lidí s již diagnostiovaným prediabetem ( pokud do řádově měsíců nezmění jídelníček a nezvýší pohyb, také se stanou diabetiky ) a k tomu ještě 5 % lidí, kteří nejsou zatím diagnostikováni ( ale předpokládá se, že i u nich je již rozvinutý diabetes ). 

Tato čísla navíc nevzrůstají lineárně, ale e x p o n e n c i á l n ě. Tak vítejte v klubu! :-)