Hravě s dětmi zdravě

V roce 2016 jsme realizovali projekt Hravě s dětmi zdravě podpořený finančně Karlovarským krajem. V červnu a v září proběhly v karlovarských mateřských školkách zábavně-poučná odpoledne, na kterých se děti a jejich rodiče seznámily prakticky s možnostmi, jak do jídelníčku zařadit zdraví prospěšné suroviny a domácí jídelníček tak i obohatit. Zároveň jsme vydali brožuru Zdravě(ji) krok za krokem.

 

Pošlete nám svůj recept!

Pošlete nám na e-mail zdravizestravy@gmail.com svůj oblíbený "zdravý" recept - na pomazánku, sladkou dobrotu, polévku nebo hlavní jídlo. 

Recept vyzkoušíme, vyfotíme a zveřejníme ho na našem webu, aby i ostatní měli možnost si rozšířit jídelníček o další dobroty.

 

O nás

Jíst zdravé jídlo – to je nejvýznamnější a zároveň nejjednodušší způsob, jak pozitivně ovlivnit své zdraví. U dětí je toto ještě důležitější. Stravou se dá totiž nejen ovlivnit jejich aktuální zdravotní stav, ale budováním správných stravovacích návyků také zdravotní stav po zbytek života. Nezastupitelnou roli v tomto hraje i škola a stravování ve školních jídelnách.

Protože cítíme, že současný stav školního stravování není vždy úplně ideální, založili jsme v listopadu 2013 neformální iniciativu Zdraví ze stravy, která se o rok později přeměnila v oficiální spolek. Zaměřujeme se především na školní jídelny v Karlových Varech a okolí. 

Spolek je otevřen všem, kteří mají zájem v této věci něco změnit. Informace o členství je možné nalézt v sekci Jak se stát členem?

 

 

Zajímavé články

Celozrnné není vícezrnné

20.05.2016 21:48
Na pultech obchodů, pekáren se často setkáme s cereálním pečivem, vícezrnným pečivem a kupujeme ho...

Francie - nový zákon pro jídelny

15.04.2016 11:49
Ve Francii byl právě poslaneckou sněmovnou odsouhlasen zákon pro jídelny s cílem podpory lokálního...

14 středočeských farmářů se spojilo a vytvořili e-shop a pojízdnou prodejnu

15.04.2016 09:43
14 středočeských farmářů se spojilo a vytvořili e-shop a pojízdnou prodejnu. Snad se dočkáme i v...

Ke snídani zákusek? Ale vždyt to jsou přece "cereálie"....

15.04.2016 09:20
Článek o tom, co také můžeme a nemusíme...

Vepřové maso vede k nadváze, tvrdí hlavní hygienik

25.10.2015 09:41
https://www.zet.cz/tema/skolni-jidelny-by-mely-podavat-mene-veproveho-vede-k-nadvaze-rika-hygienik-24
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>