Hravě s dětmi zdravě

V roce 2016 jsme realizovali projekt Hravě s dětmi zdravě podpořený finančně Karlovarským krajem. V červnu a v září proběhly v karlovarských mateřských školkách zábavně-poučná odpoledne, na kterých se děti a jejich rodiče seznámily prakticky s možnostmi, jak do jídelníčku zařadit zdraví prospěšné suroviny a domácí jídelníček tak i obohatit. Zároveň jsme vydali brožuru Zdravě(ji) krok za krokem.

 

Pošlete nám svůj recept!

Pošlete nám na e-mail zdravizestravy@gmail.com svůj oblíbený "zdravý" recept - na pomazánku, sladkou dobrotu, polévku nebo hlavní jídlo. 

Recept vyzkoušíme, vyfotíme a zveřejníme ho na našem webu, aby i ostatní měli možnost si rozšířit jídelníček o další dobroty.

 

O nás

Jíst zdravé jídlo – to je nejvýznamnější a zároveň nejjednodušší způsob, jak pozitivně ovlivnit své zdraví. U dětí je toto ještě důležitější. Stravou se dá totiž nejen ovlivnit jejich aktuální zdravotní stav, ale budováním správných stravovacích návyků také zdravotní stav po zbytek života. Nezastupitelnou roli v tomto hraje i škola a stravování ve školních jídelnách.

Protože cítíme, že současný stav školního stravování není vždy úplně ideální, založili jsme v listopadu 2013 neformální iniciativu Zdraví ze stravy, která se o rok později přeměnila v oficiální spolek. Zaměřujeme se především na školní jídelny v Karlových Varech a okolí. 

Spolek je otevřen všem, kteří mají zájem v této věci něco změnit. Informace o členství je možné nalézt v sekci Jak se stát členem?

 

 

Zajímavé články

Mandlový nápoj

20.07.2014 19:35
V rubrice recepty přinášíme jednoduchý recept na nápoj plný vápníku!

Skutečně zdravá škola uspořádala setkání

12.07.2014 02:34
Skutečně zdravá škola uspořádala setkání iniciativ snažících se o zlepšení školního...

Vícezrnné superrychlé lívance

17.06.2014 08:48
Na našem webu v záložce recepty můžete najít recept z knihy Jez a běhej na výborné a výživné...

Jídelna snů

29.05.2014 19:56
Podívejte se, jak se vaří v jedné školní jídelně. 

Setkání příznivců zdravého stravování

27.05.2014 21:34
Na 11. červen chystáme setkání nás, příznivců zdravé stravy. Chceme si společně popovídat o našich...
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>