Hravě s dětmi zdravě

V roce 2016 jsme realizovali projekt Hravě s dětmi zdravě podpořený finančně Karlovarským krajem. V červnu a v září proběhly v karlovarských mateřských školkách zábavně-poučná odpoledne, na kterých se děti a jejich rodiče seznámily prakticky s možnostmi, jak do jídelníčku zařadit zdraví prospěšné suroviny a domácí jídelníček tak i obohatit. Zároveň jsme vydali brožuru Zdravě(ji) krok za krokem.

 

Pošlete nám svůj recept!

Pošlete nám na e-mail zdravizestravy@gmail.com svůj oblíbený "zdravý" recept - na pomazánku, sladkou dobrotu, polévku nebo hlavní jídlo. 

Recept vyzkoušíme, vyfotíme a zveřejníme ho na našem webu, aby i ostatní měli možnost si rozšířit jídelníček o další dobroty.

 

O nás

Jíst zdravé jídlo – to je nejvýznamnější a zároveň nejjednodušší způsob, jak pozitivně ovlivnit své zdraví. U dětí je toto ještě důležitější. Stravou se dá totiž nejen ovlivnit jejich aktuální zdravotní stav, ale budováním správných stravovacích návyků také zdravotní stav po zbytek života. Nezastupitelnou roli v tomto hraje i škola a stravování ve školních jídelnách.

Protože cítíme, že současný stav školního stravování není vždy úplně ideální, založili jsme v listopadu 2013 neformální iniciativu Zdraví ze stravy, která se o rok později přeměnila v oficiální spolek. Zaměřujeme se především na školní jídelny v Karlových Varech a okolí. 

Spolek je otevřen všem, kteří mají zájem v této věci něco změnit. Informace o členství je možné nalézt v sekci Jak se stát členem?

 

 

Zajímavé články

Čas začít chystat svačinu

31.08.2014 17:09
Začíná nový školní rok a s tím přichází i otázka, co chystat dětem do školy na svačinu. Cizrnové...

Placičky s cuketou a mrkví

15.08.2014 16:46
Sezóna cuket pokračuje, a tak i my vaříme a spotřebováváme...https://www.zdravizestravy.cz/recepty/

Spotřební koš

08.08.2014 02:36
O spotřebním koši se hodně mluví, ale možná ne všichni ví, co to vlastně spotřební koš je....

Cuketová polévka

31.07.2014 23:08
Nejspíše ji znáte, je to snad nejjednodušší cuketový recept, přesto jsme neodolali a nabízíme vám...

Proč cukr škodí a jak postupně snižovat závislost na něm?

29.07.2014 14:45
Článek z Novinky.cz o tom, jak cukr škodí a jak postupně snižovat závislost na...
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>