Hravě s dětmi zdravě

V roce 2016 jsme realizovali projekt Hravě s dětmi zdravě podpořený finančně Karlovarským krajem. V červnu a v září proběhly v karlovarských mateřských školkách zábavně-poučná odpoledne, na kterých se děti a jejich rodiče seznámily prakticky s možnostmi, jak do jídelníčku zařadit zdraví prospěšné suroviny a domácí jídelníček tak i obohatit. Zároveň jsme vydali brožuru Zdravě(ji) krok za krokem.

 

Pošlete nám svůj recept!

Pošlete nám na e-mail zdravizestravy@gmail.com svůj oblíbený "zdravý" recept - na pomazánku, sladkou dobrotu, polévku nebo hlavní jídlo. 

Recept vyzkoušíme, vyfotíme a zveřejníme ho na našem webu, aby i ostatní měli možnost si rozšířit jídelníček o další dobroty.

 

O nás

Jíst zdravé jídlo – to je nejvýznamnější a zároveň nejjednodušší způsob, jak pozitivně ovlivnit své zdraví. U dětí je toto ještě důležitější. Stravou se dá totiž nejen ovlivnit jejich aktuální zdravotní stav, ale budováním správných stravovacích návyků také zdravotní stav po zbytek života. Nezastupitelnou roli v tomto hraje i škola a stravování ve školních jídelnách.

Protože cítíme, že současný stav školního stravování není vždy úplně ideální, založili jsme v listopadu 2013 neformální iniciativu Zdraví ze stravy, která se o rok později přeměnila v oficiální spolek. Zaměřujeme se především na školní jídelny v Karlových Varech a okolí. 

Spolek je otevřen všem, kteří mají zájem v této věci něco změnit. Informace o členství je možné nalézt v sekci Jak se stát členem?

 

 

Zajímavé články

Ovesná kaše

07.10.2014 21:19
S tím, jak se začala rána ochlazovat, přidáváme tip na dobrou a zdravou snídani - OVESNOU KAŠI....

Bílá mouka - co to je?

01.10.2014 20:04
V roce 1945 vydalo nakladatelství Družstevní práce etnograficky zaměřenou knihu průkopnice české...

Zveřejňujeme reakci iniciativy Skutečně zdravá škola na stanoviko MŠMT, které zkritizovalo snahu rodičů o kvalitnější stravování ve školních jídelnách

20.09.2014 02:31
Pokud nesouhlasíte se stanoviskem ministerstva, dejte tento nesouhlas najevo přímo...

Zdravý talíř a jak na něj? Praktické video.

10.09.2014 20:06
Podívejte se na praktické video s tipy, jak vytvořit správně zdravý talíř. Zdravě žít, dobře...

Dýňové hody

05.09.2014 19:29
Dýně hokaido je opravdová lahůdka, kterou můžete použít v mnoha receptech, jeden z nich dnes...
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>