Hravě s dětmi zdravě

V roce 2016 jsme realizovali projekt Hravě s dětmi zdravě podpořený finančně Karlovarským krajem. V červnu a v září proběhly v karlovarských mateřských školkách zábavně-poučná odpoledne, na kterých se děti a jejich rodiče seznámily prakticky s možnostmi, jak do jídelníčku zařadit zdraví prospěšné suroviny a domácí jídelníček tak i obohatit. Zároveň jsme vydali brožuru Zdravě(ji) krok za krokem.

 

Pošlete nám svůj recept!

Pošlete nám na e-mail zdravizestravy@gmail.com svůj oblíbený "zdravý" recept - na pomazánku, sladkou dobrotu, polévku nebo hlavní jídlo. 

Recept vyzkoušíme, vyfotíme a zveřejníme ho na našem webu, aby i ostatní měli možnost si rozšířit jídelníček o další dobroty.

 

O nás

Jíst zdravé jídlo – to je nejvýznamnější a zároveň nejjednodušší způsob, jak pozitivně ovlivnit své zdraví. U dětí je toto ještě důležitější. Stravou se dá totiž nejen ovlivnit jejich aktuální zdravotní stav, ale budováním správných stravovacích návyků také zdravotní stav po zbytek života. Nezastupitelnou roli v tomto hraje i škola a stravování ve školních jídelnách.

Protože cítíme, že současný stav školního stravování není vždy úplně ideální, založili jsme v listopadu 2013 neformální iniciativu Zdraví ze stravy, která se o rok později přeměnila v oficiální spolek. Zaměřujeme se především na školní jídelny v Karlových Varech a okolí. 

Spolek je otevřen všem, kteří mají zájem v této věci něco změnit. Informace o členství je možné nalézt v sekci Jak se stát členem?

 

 

Zajímavé články

Tavených sýrů jíme nejvíc na světě

23.11.2014 13:45
Po konzumaci rohlíku s taveným sýrem děti vyčerpají denní dávku soli a jinou by tedy již neměli...

Vícezrnné není celozrnné

21.11.2014 21:43
VÍCEZRNNÁ MOUKA NENÍ CELOZRNNÁ MOUKA   Výrobci potravin nás často balamutí – nabízí nám...

Tak jak to s tím mlékem doopravdy je ?!?

05.11.2014 18:53
Jen připomínáme, že dle spotřebního koše doporučovaná ( a často i dodržovaná ) norma pro malé děti...

Evropani čím dál víc odmítají lepek a maso

05.11.2014 18:44
Článek o tom, že v západní Evropě klesá spotřeba masa a lepku. Lidé těmto potravinám připisují vinu...

Snídaně typického Čecha

13.10.2014 09:28
Co má dle průzkumu k snídani typický Čech? Jídlo bohaté na živočišné tuky a sůl, bílé pečivo... a...
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>