Hravě s dětmi zdravě

V roce 2016 jsme realizovali projekt Hravě s dětmi zdravě podpořený finančně Karlovarským krajem. V červnu a v září proběhly v karlovarských mateřských školkách zábavně-poučná odpoledne, na kterých se děti a jejich rodiče seznámily prakticky s možnostmi, jak do jídelníčku zařadit zdraví prospěšné suroviny a domácí jídelníček tak i obohatit. Zároveň jsme vydali brožuru Zdravě(ji) krok za krokem.

 

Pošlete nám svůj recept!

Pošlete nám na e-mail zdravizestravy@gmail.com svůj oblíbený "zdravý" recept - na pomazánku, sladkou dobrotu, polévku nebo hlavní jídlo. 

Recept vyzkoušíme, vyfotíme a zveřejníme ho na našem webu, aby i ostatní měli možnost si rozšířit jídelníček o další dobroty.

 

O nás

Jíst zdravé jídlo – to je nejvýznamnější a zároveň nejjednodušší způsob, jak pozitivně ovlivnit své zdraví. U dětí je toto ještě důležitější. Stravou se dá totiž nejen ovlivnit jejich aktuální zdravotní stav, ale budováním správných stravovacích návyků také zdravotní stav po zbytek života. Nezastupitelnou roli v tomto hraje i škola a stravování ve školních jídelnách.

Protože cítíme, že současný stav školního stravování není vždy úplně ideální, založili jsme v listopadu 2013 neformální iniciativu Zdraví ze stravy, která se o rok později přeměnila v oficiální spolek. Zaměřujeme se především na školní jídelny v Karlových Varech a okolí. 

Spolek je otevřen všem, kteří mají zájem v této věci něco změnit. Informace o členství je možné nalézt v sekci Jak se stát členem?

 

 

Zajímavé články

Pořad o školních jídelnách

01.10.2015 20:19
Zajímavý pořad s PharmDr. Margit Slimákovou o vaření ve školních jídelnách...

Každé třetí dítě v ČR trpí nadváhou či obezitou

27.09.2015 09:21
Zajímavý článek o stavu obezity dětí v naší republice a jak často sportují. Zdravotní pojištovny...

Vyšší daně na Coca-colu, limonády, přeslazené džusy - v Mexiku již fungují

21.07.2015 13:11
Jak stát může ovlivnit spotřebu nezdravých potravin a tím snížit výdaje na léčbu civilizačních...

Liberec bojuje proti obezitě!

09.06.2015 11:13
Liberecká radnice bojuje proti dětské obezitě! ...

Není čokoláda jako čokoláda

11.04.2015 20:40
Pravá čokoláda je v malém množství jistě přínosná a i si na ní člověk pochutná. Ovšem o běžně...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>