Hravě s dětmi zdravě

V roce 2016 jsme realizovali projekt Hravě s dětmi zdravě podpořený finančně Karlovarským krajem. V červnu a v září proběhly v karlovarských mateřských školkách zábavně-poučná odpoledne, na kterých se děti a jejich rodiče seznámily prakticky s možnostmi, jak do jídelníčku zařadit zdraví prospěšné suroviny a domácí jídelníček tak i obohatit. Zároveň jsme vydali brožuru Zdravě(ji) krok za krokem.

 

Pošlete nám svůj recept!

Pošlete nám na e-mail zdravizestravy@gmail.com svůj oblíbený "zdravý" recept - na pomazánku, sladkou dobrotu, polévku nebo hlavní jídlo. 

Recept vyzkoušíme, vyfotíme a zveřejníme ho na našem webu, aby i ostatní měli možnost si rozšířit jídelníček o další dobroty.

 

O nás

Jíst zdravé jídlo – to je nejvýznamnější a zároveň nejjednodušší způsob, jak pozitivně ovlivnit své zdraví. U dětí je toto ještě důležitější. Stravou se dá totiž nejen ovlivnit jejich aktuální zdravotní stav, ale budováním správných stravovacích návyků také zdravotní stav po zbytek života. Nezastupitelnou roli v tomto hraje i škola a stravování ve školních jídelnách.

Protože cítíme, že současný stav školního stravování není vždy úplně ideální, založili jsme v listopadu 2013 neformální iniciativu Zdraví ze stravy, která se o rok později přeměnila v oficiální spolek. Zaměřujeme se především na školní jídelny v Karlových Varech a okolí. 

Spolek je otevřen všem, kteří mají zájem v této věci něco změnit. Informace o členství je možné nalézt v sekci Jak se stát členem?

 

 

Zajímavé články

Více než třetina Čechů nad 50 let je obézních. Navíc výrazně narůstá obezita i u dětí.

01.09.2018 22:11
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/tretina-cechu-nad-50-let-je-obezni-stejne-spatne-je-na-tom-p/r~170

Web Cukr pod kontrolou aneb účinná prevence a dietoterapie obezity a cukrovky

08.12.2017 10:06
www.cukrpodkontrolou.cz   Edukační stránka je napsána odbornými lékaři. Hlavní autorkou textů...

Chronická onemocnění

09.05.2017 10:44
Odkaz na překlad velmi zajímavého článku amerického lékaře...

Povídání o kaši

20.05.2016 21:59
Kaše nám chutnají, doporučujeme je nabízet dětem a doporučujeme i, aby je ochutnali dospělí....

Jak uchovávat kvásek?

20.05.2016 21:53
Přinášíme tipy pro začátečníky v kváskovém pečení, jak zacházet s kváskem.   Kvásek...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>