Aktuality

Český rozhlas Plzeň

25.10.2015 09:32

Mgr. Tomáš Grosser reprezentoval náš spolek na pozvání Českého rozhlasu Plzeň. Možnost poslechu celého rozhovoru zde - 

https://prehravac.rozhlas.cz/audio/3491592

 

1.000 Kč pro Wlaštovku

27.09.2015 08:58

V sobotu, 26.09. se dobrovolníci našeho spolku zúčastníli Svatováclavské benefice ve Waldorfské škole Wlaštovka, K. Vary - Doubí. Děkujeme moc všem, kteří napekli, prodávali na stánku a i jinak se účastnili tohoto moc povedeného dne, kde jsme si to všichni užili. Děkujeme též organizátorům za pěkný program pro děti i dospělé a jsme rádi, že jsme i my mohli přispět díky prodeji "zdravých potravin" do fondu školy. Fotky z akce viz. FB.  

Dny zdraví v Karlových Varech

13.05.2015 22:20

Dne 12. a 13. května jsme uspořádali Dny zdraví v Karlových Varech. První odpoledne jsme v areálu Zdravé mateřské školy v Krymské ulici v Karlových Varech připravili odpoledne pro rodiče s dětmi. Za nádherného slunečného počasí si děti na zahradě měly možnost projít osm stanovišť, díky kterým zjistily, jaké potraviny obsahují hodně cukru a co je vhodné jíst místo nich, třídily ovoce a zeleninu a kreslily nebo případně stříhaly a lepily svůj zdravý talíř. Společně s rodiči poznávaly různé druhy obilovin a luštěnin a ochutnávaly dobroty připravené z nich. Oblíbenou činností byla výroba kuchařské čepice a vyrábění svačinky. Pro rodiče bylo připraveno měření krevního tlaku, zubařka MUDr. Vilma Svobodová vysvětlila jak na dětské zoubky a zástupci VZP poradili, jaké programy je možné využít. Druhý den přijala pozvání přední česká odbornice na zdravotní prevenci, Mgr. Margit Slimáková, PhD. Poutavou a srozumitelnou formou hovořila o jednoduchých zásadách stravování. Z přednášky odcházeli lidé pozitivně naladěni a věříme, že motivace dobře a kvalitně jíst se ukáže i v jejich kuchyních. Děkujeme za podporu při konání akce ředitelce 1. Mateřské školy v Karlových Varech Mgr. Zdeňce Tiché a za finanční podporu Karlovarskému kraji.

Dny zdraví v Karlových Varech

25.03.2015 22:08

Chystáme pro vás dny zdraví v Karlových Varech! 12. května od 15 hodin v MŠ Krymská 10 zábavné  odpoledne pro rodiče s dětmi věnované zdravému životnímu stylu. Děti si pohrají a zároveň se dozvědí něco o tom, jak se některé  potraviny dostanou na talíř. Budou mít možnost vyrobit si svačinku, tvořit z papíru, lepit a malovat a využít nové školkové hřiště. Zubní lékařka jim ukáže, jak pečovat o zoubky, protože i to souvisí se zdravím. Nakonec získají i zajímavý dárek/odměnu. Rodiče zatím mohou ochutnat dobroty a u těch, které je zaujmou si odnést domů i recept.  Toto odpoledne je zdarma pro všechny zájemce. 

Pokračujeme 13. května od 18 hodin v sále krajské knihovny v Karlových Varech přednáškou Mgr. Margit Slimákové, PhD. Vstupenky jsou již v předprodeji. Součástí bude i ochutnávka regionálních potravin.

Neváhejte a užijte si s námi dny zdraví!

Jak se stravují lidé po světě a zajímavé rozdíly

20.02.2015 08:41

Odkaz na článek, co jedí a kolik peněz za stravu vydají rodiny po celém světě. ( A taky jak vypadají). Skoro by se dalo říct, že je přímá úměra ve výdajích a váze.... 

https://www.novinky.cz/koktejl/301293-takhle-se-stravuje-svet-snimky-dokumentuji-nerovnost.html

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>