Aktuality

Vařili jsme na vernisáž

13.01.2015 22:21

Spolek Zdraví ze stravy připravil občerstvení na vernisáž výstavy fotografií Ondřeje Němečka, která se pod patronací waldorfské základní školy Wlaštovka koná od 13. ledna 2015 v Krajské knihovně v Karlových Varech.

Cukr a opět cukr

06.01.2015 16:20

Rohlík s nutelou, čaj se sirupem, sladké limonády, sušenky, bonbony.... Je opravdu potřeba tyto sladké věci stále hrnout do dětí plnými hrstmi a ještě se u toho tvářit, že pro ně děláme dobro, že jim to hrozně chutná... ?!?

 

Další článek potvrzující naši snahu ( spíše marnou, bohužel... ) o snížení množství cukru v jídelníčku dětí. Navíc opět vědecky podložené. 

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/357908-cukr-je-zlo-zaslouzi-si-pry-extra-dan.html

 

Už se nějaká z našich zdravotních pojištoven vrhne na opravdovou prevenci zdraví, nebo se stále budeme tvářit, že je vše v nejlepším pořádku? 

 

Jen na okraj - čerstvá informace ze včerejší přednášky ve Frant. Lázních prof. Racka, z FN Plzeň ( https://www.lfp.cuni.cz/pracovnik/93668622-racek.html): 

Počet diagnostikovaných diabetiků v ČR - 8 % populace ( před dvaceti lety to byly 4%), ale k tomu ještě nutno přidat 5 % lidí s již diagnostiovaným prediabetem ( pokud do řádově měsíců nezmění jídelníček a nezvýší pohyb, také se stanou diabetiky ) a k tomu ještě 5 % lidí, kteří nejsou zatím diagnostikováni ( ale předpokládá se, že i u nich je již rozvinutý diabetes ). 

Tato čísla navíc nevzrůstají lineárně, ale e x p o n e n c i á l n ě. Tak vítejte v klubu! :-) 

 

Wlaštovčí jarmark

11.12.2014 20:58

V sobotu 6. prosince jsme nabízeli dobroty ve waldorfské základní škole Wlaštovka v Karlových Varech. Máme radost, že jste si pochutnali a některé z receptů zveřejníme na webu a také na facebooku.

Listopadová dobrovečeře

21.11.2014 20:46

Druhá podzimní dobrovečeře přinesla možnost ochutnat další bohaté čtyřchodové menu. Tentokrát se skládalo z chuťovek s mrkvovou pomazánkou, smetanové polévky s červenou čočkou, pečené pestré zeleniny s ořechy a fazolového brownies. Pro Armádu spásy se podařilo získat 640 Kč. Velmi děkujeme za příjemné setkání a za to, že byla podpořena dobrá věc - tedy činnost komunitního centra, které poskytuje také služby pro děti s omezenými příležitostmi.

 

Informace ze setkání členů a příznivců Zdraví ze stravy

10.11.2014 23:22

V pondělí 10. listopadu 2014 se konalo druhé setkání iniciativy Zdraví ze stravy, poprvé, co jsme oficiálním spolkem. Hlavními body, o nichž se diskutovalo, byly:

  1. Představení spolku, dosavadní činnosti iniciativy.
  2. Stravování ve školních jídelnách – co nás pálí, co nás zajímá (např. původ surovin, receptury – zda se používá margarín, dochucovadla, celozrnné pečivo apod.) – diskuse o možnosti ovlivnit školní stravování.
  3. Členství ve spolku. Výše členských příspěvků stanovena na min. 50 Kč ročně. Rok 2014 je členství bez poplatku, platí se na rok 2015. Člen vyplní přihlášku, kterou doručí komukoliv z rady spolku (po e-mailové, telefonické domluvě).
  4. Možnosti propagace, oslovování členů (základní informace na webu, facebooku). Je možné se zapojit do propagace, ochutnávek, oslovování členů, lékařů, politiků, dárců, vyhledávání dotačních možností apod.
  5. Osvětová činnost pro veřejnost.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>